dzisiaj jest: 22 maja 2018. imieniny: Julia, Wiesława, Helena
 
Artykuły

Festyn rodzinny w Kozienicach

W sobotę dnia 27 maja 2017 roku w godzinach od 10:00 do 14:00 odbył się XIII Festyn Rodzinny Trójki, na którym pojawili się również uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły.

Głównym organizatorem oraz gospodarzem imprezy był dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kozienicach, pan Krzysztof Ludwiczak. 

Stoisko, które zorganizowaliśmy cieszyło się niebywałym zainteresowaniem uczestników festynu, a to dlatego, że u nas w szkole jako jedyne w województwie mazowieckim jest dostępne kształcenie się w kierunku technik leśnik.

Świetną zabawą a zarazem promocją szkoły były wycinane z drewna i ozdabiane przez uczniów serduszka, które rozdawaliśmy za darmo.

Przygotowane były również eksponaty w postaci między innymi prawdziwych skór ze zwierzyny leśnej, poroży. Technikum drzewne mogło wypromować się przez wykonane prace z drewna, które również cieszyły się nie małym zainteresowaniem i przyciągały wzrok.

Na całym festynie nie było bardziej oryginalnych i specyficznych rzeczy od pokazanych przez technikum leśne oraz drzewne.

Były to rzeczy jedyne w swoim rodzaju, w zasadzie nie do podrobienia, ponieważ nie spotyka się ich na codzień. 

W dobie komputeryzacji, elektroniki - trzeba stawiać na rozwój leśnictwa, by obecne czasy w tak szaleńczym tempie rozwijającej się cywilizacji nie stanowiły zagrożenia dla przyrody tzn. lasów i jego mieszkańców.

Na zakończenie pragnę dodać, że pogoda była  wyśmienita, a opiekę nad uczniami sprawowały panie Danuta Rychlicka i Elżbieta Kondeja-Banaszek.