dzisiaj jest: 24 października 2018. imieniny: Marty, Marcina, Rafała
 
Artykuły

Wycieczkę szkolną do siostrzanej Szkoły Drzewnej w Gent w Belgii

Kliknij tutaj>>>

6 lutego uczniowie klas 3 i 4 Technikum Drzewnego udali się na wycieczkę szkolną do siostrzanej Szkoły Drzewnej w Gent w Belgii.

Po emocjonującym locie przyjechaliśmy do gigantycznej szkoły Don Bosco, gdzie czekało nas miłe przywitanie, mimo późnej godziny. Noclegi zorganizowane zostały w internacie szkoły, który ma aż 4 piętra!

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy szkołę, warsztaty, nie tylko drzewne, ale także budowlane, mechaniczne, elektryczne i graficzne.

Szkoła Don Bosco ma zupełnie inny system niż nasz. 14 latki przychodzą do szkoły technicznej i pierwsze dwa lata uczą się wszystkich zawodów, żeby spróbować w czym są najlepsi. Następnie wybierają kierunek i uczą się jeszcze 4 lata.

Po południu udaliśmy się do centrum Gent, aby zwiedzić Stare Miasto i kupić pamiątki. widzieliśmy urokliwe wąskie uliczki, średniowieczne domy kupców, twierdzę, targ rybny oraz wiele wież i kościołów.

Widoki zapierały dech w piersiach. Mimo niskiej temperatury ciągle było nam mało.

Na zakończenie dnia pełnego wrażeń zostaliśmy zaproszeni na barkę jednego z nauczycieli i spróbowaliśmy tradycyjnych belgijskich dań - frytek z sosem mięsnym i puddingu ryżowego.

Ale na tym nie koniec wrażeń! W nocy obudził nas alarm pożarowy! wybiegliśmy szybko na miejsce zbiórki razem ze wszystkimi mieszkańcami internatu, ale na szczęście alarm dotyczył rozpylonego dezodorantu, a nie pożaru.

Poszliśmy spać o 1 w nocy, niecierpliwie wyczekując następnego dnia i pracy.


 Anna Witkowska-Niezgoda​

Galeria zdjęć >>>